Stowarzyszenie Absolwentów I LO im Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie jak co roku było organizatorem „Jesiennego Spotkania”, które odbyło się 29 września 2018 r. w urokliwym i gościnnym Dworku „Czardasz” w Strzebielinie.

Może to nic nadzwyczajnego, ponieważ od 20 lat takie spotkanie się odbywają, a jednak była to wyjątkowa uroczystość, ponieważ maturzyści z rocznika 1968 obchodzili swoją 50 rocznicę uzyskania świadectwa dojrzałości. Wszystkich przybyłych bardzo serdecznie przywitała przewodnicząca SALO pani Marzena Skrzynecka.

Jubilaci „pomaturalni” otrzymali pamiątkowe tarcze szkolne, które przypięte do garderoby z duma prezentowali przez cały wieczór. Było bardzo uroczyście, kwiaty i podziękowania od uczniów – jubilatów.

Listy gratulacyjne od Starosty Wejherowskiego Gabrieli Lisius i Dyrektor I LO im. Króla Jana III Sobieskiego Katarzyny Bojke Otrzymali nauczyciele – wychowawcy klas rocznika 1968 p. Teresa Klawon, p. Anna Śramska, p. Wojciech Klank.

Spotkania po latach są zawsze wzruszające, cudowne wspomnienia lat szkolnych związane z różnymi przygodami teraz nabierają innego, sentymentalnego wymiaru.

Stanisława Gawłowska, Lucyna Parchem