Bal karnawałowy 2011 – Jastrzębia Góra

Tegoroczny karnawałowy Bal Absolwenta 2011 (ależ to był bal!) już za nami.

Tym razem wychowankowie „Sobieskiego” i sympatycy Szkoły spotkali się w OSW „Jurysta” w Jastrzębiej Górze.

Oficjalnego otwarcia balu dokonali byli uczniowie liceum (a jakże by inaczej!) – Bożena Conradi (dyrektor LO) i Wiesław Szczygieł (przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego) oraz przedstawicielki Zarządu SALO – Marzena Skrzynecka i Maria Kokoszka (też absolwentki).

Gdy w pierwsze takty uderzył zespół „For Sale” (kto był, ten czuł gorące rytmy!) wiecznie młodzi duchem i ciałem balowicze od razu rzucili się w wir zabawy. Atrakcyjność imprezy podniosły konkursy oraz licytacja upominków przygotowanych przez naszych przyjaciół Grażynę i Jarka Grzymała oraz Ewę i Mietka Hoppe. Pan Mieczysław Woźniak, prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „SCh” w Żukowie, podarował nam róg słodkich obfitości. Oczywiście, licytacja nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie niezwykłe umiejętności przekonywania oraz dowcip Jacka Nurzyńskiego.

W stojącym na wysokim(!) poziomie konkursie tanecznym kilkanaście par wspaniale rywalizowało o tytuł Króla i Królowej Balu. Ostatecznie zwyciężyli i miłościwie nam panują do następnego roku: Królowa Elżbieta i i Król Jan I.

Tradycyjny, niedzielny spacer brzegiem Bałtyku ukoił smutek z powodu zbliżającego się rozstania i dostarczył zmęczonym balowiczom leczniczej dawki jodu.

Wszystkim uczestnikom spotkania, szczególnie tym, którzy pokonali setki i tysiące kilometrów dziękujemy za to, że chcą nas wspierać i z nami się bawić.

Kolejny, dwunasty Bal Absolwenta już za rok!