Memoriał im. Macieja Kanteckiego

W październiku 2014 r. po raz pierwszy odbyły się zawody w biegach przełajowych po Kalwarii Wejherowskiej pod nazwą Memoriał Macieja Kanteckiego. Pomysłodawcą otwartych dla wszystkich zawodów jest nauczyciel wychowania fizycznego liceum „Sobieskiego” – Artur Śmielak.

Bieg, jak nazwa wskazuje, upamiętnia naszego kolegę – Maćka Kanteckiego – współzałożyciela Stowarzyszenia Absolwentów, przez wiele lat aktywnie uczestniczącego w pracy Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

Pragniemy, by Memoriał im. M. Kanteckiego wpisał się na stałe w kalendarz imprez sportowych miasta Wejherowa i  powiatu wejherowskiego, podobnie jak organizowany od 15 lat Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka (młodym koleżankom i kolegom przypominamy, że Adam Luterek był nauczycielem języka polskiego w liceum „Sobieskiego” propagującym wśród młodzieży zajęcia teatralne).

Zobacz również